Ile zarabia kierowca karetki 2022?

Ile zarabia kierowca karetki pogotowia?

Według informacji z wielu źródeł, zarobki kierowcy karetki najczęściej nie przekraczają 2500 – 3000 złotych netto. Oczywiście wiele zależy od placówki i miasta, a także doświadczenia osoby kierującej.

Ile zarabia kierowca karetki miesięcznie?

Kierowca ambulansu zarabia mniej więcej 3000 złotych na rękę. Wiele zależy od miasta, doświadczenia i placówki, ale wynagrodzenie nie należy niestety do najwyższych.

Jakie uprawnienia do prowadzenia karetki?

Zwykle jest to kategoria B, jednak coraz więcej samochodów ratowniczych jest zaopatrzonych w specjalistyczny sprzęt, który wraz z personelem oraz pacjentem waży ponad 3,5 tony, przez co takie karetki w świetle przepisów są samochodami ciężarowymi wymagającymi do prowadzenia prawa jazdy kategorii C.

Ile może pracować kierowca karetki?

W art. 32g ust. 2 u.z.o.z. określono, że czas pracy pracowników technicznych, obsługi i gospodarczych, a więc w tym także kierowców, nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin na tydzień.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: