Ile zadatku na auto?

Ile zadatku za samochód?

Jeżeli kierowcy szczególnie zależy na zakupie danego auta, bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zadatek, który zabezpiecza interesy obu stron. Przy zadatku sprzedawca, który zerwie umowę i odprzeda auto innemu klientowi, będzie zobowiązany zwrócić kwotę w wysokości 2-krotności wpłaconego zadatku.

Ile zaliczki na nowy samochód?

W przypadku aut tańszych sprzedawcy wymagają zaliczki w wysokości 5 proc. wartości pojazdu. W salonach droższych marek żądają minimum 10 proc. ceny samochodu, a to oznacza, że jeszcze przed odbiorem auta będziemy musieli zapłacić 10 tys.

Jaka zaliczka przy kupnie samochodu?

Pojęcie zaliczki, choć pojawia się w przepisach Kodeksu cywilnego (dalej: k.c.) nie ma swojej definicji legalnej. Z praktyki jednak wynika, że zaliczka to część ceny, która jest opłacana jeszcze przed wykonaniem umowy. W przypadku samochodu zaliczką będzie po prostu część ceny tego samochodu.

Co to znaczy zadatek?

Zadatek z kolei ma na celu zabezpieczenie realizacji umowy chroniąc obie strony. Jeśli nie dojdzie do jej wykonania przez jedną ze stron, to ta druga może od niej odstąpić. W konsekwencji zachowuje otrzymany zadatek, a jeśli sama go dała to może zażądać kwoty dwukrotnie wyższej.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: