Ile za wypadek ze skutkiem śmiertelnym?

Ile można dostać odszkodowania za wypadek?

Jednorazowe odszkodowanie przyznajemy w wysokości 20% przeciętnego wynagrodzenia za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu.

Jaka kara za spowodowanie wypadku po pijanemu?

Przestępstwo spowodowania wypadku drogowego opisane jest w art. 177 kodeksu karnego. W zależności od uszczerbku na zdrowiu osoby pokrzywdzonej, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, lub karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8, jeżeli skutkiem wypadku jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu.

Ile grozi za zabicie człowieka pod wpływem alkohol samochodem?

Spowodowanie śmiertelnego wypadku w stanie nietrzeźwości: trzeźwemu kierowcy za zabicie człowieka samochodem grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat, a pijanemu – od 2 do 12 lat więzienia, a także dożywotni zakaz oprowadzenia pojazdów.

Jak obliczyć kwotę odszkodowania?

Towarzystwo ubezpieczeniowe może wypłacić odszkodowanie obliczając jego wysokość jako procent uszczerbku. Jeżeli więc lekarz nadający poszkodowanego (na tzw komisji) określi, że doznał on 10 % uszczerbku na zdrowiu, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci 10 % najwyższej sumy gwarantowanej.

Ile zadośćuczynienia za 1% uszczerbku na zdrowiu?

Co do zasady przyjęło się, że 1 % trwałego uszczerbku na zdrowiu odpowiada zadośćuczynieniu w wysokości od 2000 zł do nawet 3000 zł. Pamiętać należy, że orzeczony procent uszczerbku ma dla Sądu charakter jedynie pomocniczy, jednakże może być niekiedy najważniejszym kryterium do oceny wysokości kwoty zadośćuczynienia.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: