Ile wzrasta OC po szkodzie PZU?

Ile zniżek OC traci się po kolizji 2022?

Okres obniżenia zniżek podobnie jak wysokość ich utraty jest określany indywidualnie przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Jak podpowiadają eksperci z sektora ubezpieczeniowego, najczęściej za pojedynczą kolizję spowodowaną z winy kierowcy, instytucje ubezpieczeniowe zabierają od 10 do 20% zniżek.

Ile zabierają zniżek za stłuczkę PZU?

Większość towarzystw odejmie za jedną szkodę 10% lub 20% zniżki. Jeśli w ubiegłym roku kupiłeś pierwsze ubezpieczenie (na obecnej polisie zastosowano stawkę podstawową) możesz być potraktowany surowiej i np. po jednej szkodzie otrzymasz zwyżkę 30% lub większą.

Na jaki okres traci się zniżki OC?

Jeden rok bez wypadku na koncie kierowcy to 10% zniżki. Standardowo po 6. latach bezpiecznej jazdy możesz uzyskać zniżki w wysokości 60%. Każda szkoda powoduje natomiast utratę 10%.

Ile procent zwyżki za stłuczkę?

W III kwartale 2021 r. kierowcy, którzy w ostatnim roku (polisowym) spowodowali kolizję lub wypadek, płacili za OC średnio o 52,7% więcej niż osoby deklarujące brak szkód. W znacznie gorszej sytuacji byli właściciele pojazdów, u których wystąpiły dwa takie zdarzenia – cena polisy wzrastała wówczas średnio o 91,4%.

Ile wzrosnie skladka po kolizji?

Utrata zniżek OC po kolizji to w przypadku wielu towarzystw ubezpieczeniowych zwyżka 10% za szkodę powstałą z winy kierowcy. Jednak okazuje się część firm z powodu szkody zwiększa składkę OC w przyszłym roku o 20%, a niektóre nawet o 30%. Zasada ta nazywa się bonus-malus.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: