ile wynosi ubezpieczenie samochodu bez zniżek

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu bez zniżek 2022?

Średnia składka OC w pierwszym półroczu 2022 roku wyniosła 524 zł. W stosunku do pierwszej połowy ubiegłego roku, polisy są tańsze aż o 15%. Jednak obniżek nie odczują wszyscy kierowcy. Z czego wynikają różnice w cenie polisy i ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Jak sprawdzic ile kosztuje ubezpieczenie auta?

Sprawdzonym sposobem na szybkie i samodzielne sprawdzenie, ile kosztuje ubezpieczenie auta jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeniowej działającej online. Dostępny na naszej stronie kalkulator ubezpieczeń umożliwia porównanie kilkunastu ofert różnych ubezpieczycieli.

Ile kosztuje roczne ubezpieczenie samochodu?

Jak wcześniej informowaliśmy, koszt OC dla młodych kierowców jest dużo wyższy niż dla starszych. W pierwszym kwartale 2021 roku średnia cena OC dla osiemnastolatków wyniosła 2128 zł. Najtańszymi polisami mogły cieszyć się osoby w wieku 63 lat, średnio było to 492 zł.

Jakie stawki OC od pojemności silnika?

Jak wyglądają ceny OC w zależności od pojemności silnika? W III kwartale 2021 roku kierowcy aut z silnikami powyżej 3 l płacili średnio 746 zł za OC. Mniej o 53,2% płacili kierowcy z silnikami 1.0, czyli 487 zł. Średnia cena OC wzrasta wraz ze wzrostem pojemności.

Komu należą się zniżki OC?

Zniżki OC i zniżki AC to systemy rabatowe powszechnie stosowane przez firmy ubezpieczeniowe. Przyjęło się, że zniżka w ubezpieczeniach komunikacyjnych przysługuje kierowcy po roku bezszkodowej jazdy.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: