ile wynosi składka na ubezpieczenie wypadkowe

Jak obliczyć składkę na ubezpieczenie wypadkowe?

Właściwą dla nich wysokością stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe jest wysokość 50% najwyższej stopy procentowej składki ustalonej dla grup działalności na dany okres. W roku składkowym od 1 kwietnia 2022 r., najwyższa stopa procentowa składki wynosi 3,33%.

Jaka składka na ubezpieczenie wypadkowe?

od 1.04.2021 1. Dla płatników składek podlegających wpisowi do rejestru REGON, zgłaszających do ubezpieczenia wypadkowego nie więcej niż 9 ubezpieczonych, stopa procentowa składki wypadkowej wynosi 50% najwyższej stopy procentowej ustalonej na dany rok składkowy dla grup działalności, czyli 1,67%.

Od czego liczy się składkę wypadkową?

Od czego zależy składka wypadkowa? Wysokość składki wypadkowej jest zależna m.in. od liczby zatrudnionych w firmie osób. Jeżeli przedsiębiorca nie zatrudnia więcej niż dziewięć osób, to obowiązuje go wspomniana już stopa składki ustalona na 1,67 proc.

Kiedy nie nalicza się składki wypadkowej?

Nie podlegają ubezpieczeniu wypadkowemu: bezrobotni pobierający zasiłek dla bezrobotnych lub świadczenie integracyjne, posłowie do Parlamentu Europejskiego, o których mowa w art. 1 ust.

Ile wynosi składka wypadkowa od 1 kwietnia 2022?

wysokość stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe w roku składkowym, który trwa od 1 kwietnia 2022 do 31 marca 2023, nie zmienia się i wynosi 1,67% (50% najwyższej stopy procentowej, ustalonej na rok składkowy dla grup działalności).

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: