Ile wynosi podatek od auta z Niemiec?

Ile opłaty za auto z Niemiec?

Koszty rejestracji samochodu z Niemiec są takie same w przypadku pojazdu nowego i używanego. Wynoszą 256 zł, jeśli wybierzesz tradycyjne tablice, oraz 1176 zł w przypadku tablic indywidualnych. Możesz się zastanawiać, po co Ci elementy, takie jak pozwolenie czasowe, nalepka kontrolna czy nalepka legalizacyjna.

Czy opłaca się kupić auto z Niemiec?

Sprowadzenie samochodu z Niemiec jest też najkorzystniejsze cenowo, ale trzeba przy tym wyjątkowo uważać na oszustów. Chcąc kupić kilkuletnie auto w niezłym stanie, należy się liczyć z wydatkiem minimum 20 tys. zł. W podobnej cenie co w Niemczech można znaleźć samochód we Francji.

Jaki jest podatek od sprowadzonego samochodu?

Obowiązujące aktualnie stawki podatku wynoszą 3,1% wartości samochodu (silniki o pojemności do 2000 cm3) i 18,6% wartości samochodu (silniki o pojemności powyżej 2000 cm3). Akcyza na samochody hybrydowe i elektryczne jest mniejsza – wynosi połowę normalnej stawki, czyli 1,55% lub 9,3% wartości auta.

Ile kosztuje rejestracja samochodu z Niemiec 2022?

Standardowo rejestracja samochodu sprowadzonego z Niemiec w wydziale komunikacji kosztuje 256 zł. Może wzrosnąć do 1176 zł, jeśli będziesz chciał mieć indywidualne tablice rejestracyjne. Ze szczegółowym wykazem opłat możesz zapoznać się w poniższej tabeli.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: