Ile VAT na przesyłki?

Ile wynosi VAT na przesyłki?

Poczta Polska wykonuje jedynie nowe przepisy Unii Europejskiej, związane przede wszystkim z wdrożeniem z dniem 1 lipca 2021 r. pakietu VAT e-commerce. Obecnie w większości krajów Unii Europejskiej obowiązuje zwolnienie z podatku VAT dla przesyłek o wartości do 22 euro, jednak zwolnienie to wygasa 30 czerwca 2021 r.

Ile VAT za przesyłki z Chin?

Po latach nieskrępowanego wzrostu, gdy Polacy milionami ruszali na zakupy internetowe na azjatyckich serwisach, od lipca UE wprowadziła nowe stawki opodatkowania takich paczek. Od 1 lipca wszystkie zakupy spoza UE są obłożone podatkiem VAT, który do poziomu 150 euro nalicza sprzedawca w Chinach czy USA.

Czy AliExpress dolicza VAT?

Dotąd za drobne rzeczy zakupione na AliExpress odbiorca nie musiał płacić VAT, teraz zakupy mogą być nim obciążone. To jednak nie wszystko. Podwyżki dotknęły też droższych zakupów. Od 1 lipca przesyłki do kwoty 150 euro podlegają podatkowi VAT oraz należy od nich zapłacić cło.

Czy usługi pocztowe są zwolnione z VAT?

Powyższe wynika wprost z orzeczenia ETS w sprawie C-357/07 (TNT Post UK Ltd), zgodnie z którym świadczenie powszechnych usług pocztowych zarówno w przypadku operatorów publicznych, jak i prywatnych jest zwolnione od VAT.

Czy od cła płaci się VAT?

Na podstawie dokumentu celnego SAD można dokonać naliczenia i odliczenia VAT tylko w przypadku importu towarów, który w myśl przepisów ustawy o podatku od towarów i usług ma miejsce na terytorium Polski.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: