Ile trwa oclenie paczki z USA?

Jak celnicy sprawdzaja paczki?

Kontrole taką może przeprowadzić przewoźnik lub służby celne, nie muszą oni uzasadniać swojej decyzji. Przesyłki eksportowe w Polsce poddawane są zazwyczaj kontroli polegającej na prześwietleniu przesyłki, ale już w kraju docelowym może to być szczegółowa kontrola służb celnych (prześwietlenie i rewizja paczki).

Ile kosztuje odprawa celna paczki?

Koszt standardowej odprawy celnej wywozowej (1 rodzaj towaru – 1 HS CODE) wliczony jest do kosztu przesyłki. W przypadku większej liczby pozycji lub potrzeby dokonania procedury gospodarczej (np. uszlachetnie bierne) koszt odprawy wynosi 150 PLN netto.

Co to znaczy że odprawa celna zakończona?

Wszystkie formalności przebiegają w kilku krokach, dlatego wiele osób często zadaje pytanie co to znaczy odprawa celna zakończona? Komunikat ten oznacza, że Urząd Celny zakończył odprawę danego towaru, czego dowodem jest przekazany komplet dokumentów.

Co jeśli nie odbiorę paczki z urzędu celnego?

Nawet jak nie zgłosisz się po odbiór tej paczki i nie odpowiesz na pismo Urzędu, urząd musi wszcząć postępowanie w tej sprawie i wyda stosowne orzeczenie.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: