ile płaci się za ubezpieczenie samochodu

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu bez zniżek 2022?

Średnia składka OC w pierwszym półroczu 2022 roku wyniosła 524 zł. W stosunku do pierwszej połowy ubiegłego roku, polisy są tańsze aż o 15%. Jednak obniżek nie odczują wszyscy kierowcy. Z czego wynikają różnice w cenie polisy i ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Co ile placi się ubezpieczenie za samochod?

Co do zasady, ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych przewiduje ubezpieczenie pojazdów mechanicznych na 12 miesięcy, ale w określonych przypadkach dopuszcza również ubezpieczenia krótkoterminowe OC.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu na miesiąc?

Link4 stosuje stały cennik jeśli chodzi o ubezpieczenie OC krótkoterminowe . Zgodnie z informacjami publikowanymi przez tę firmę ubezpieczeniową całkowity koszt ubezpieczenia pojazdu na 30 dni wynosi: 75 zł dla samochodów osobowych, 100 zł dla samochodów dostawczych.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu pierwszy raz?

1376 zł – tyle w I półroczu 2022 roku wyniosła średnia cena OC dla młodych kierowców w wieku 18 do 25 lat, według danych kalkulatora OC rankomat.pl. Młodzi kierowcy, którzy nie posiadali zniżek z tytułu bezszkodowej jazdy, płacili jeszcze więcej, bo aż 1734 zł.

Komu należą się zniżki OC?

Zniżki OC i zniżki AC to systemy rabatowe powszechnie stosowane przez firmy ubezpieczeniowe. Przyjęło się, że zniżka w ubezpieczeniach komunikacyjnych przysługuje kierowcy po roku bezszkodowej jazdy.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: