Ile musi być ważny dowód osobisty przed wyjazdem do Hiszpanii?

Jak długo musi być ważny dowód osobisty przed wyjazdem?

Nie ma konkretnych wytycznych dotyczących liczby dni w odniesieniu do tego, ile musi być ważny dowód osobisty przed wyjazdem za granicę. Dokument musi być ważny w czasie wyjazdu, podczas pobytu poza granicami kraju i w dniu powrotu.

Czy do Hiszpanii wystarczy dowód osobisty?

Dokumenty wjazdowe Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) do 90 dni na terytorium Królestwa Hiszpanii jest paszport bądź dowód osobisty.

Ile musi być wazny dowód osobisty?

10 lat – dla osób pełnoletnich, 5 lat – dla osób, które w dniu składania wniosku nie miały 18 lat, bezterminowo – dla osób, które miały 65 lat, jeśli chciały mieć taki termin ważności. Od 1 marca 2015 roku dokumenty ważne bezterminowo nie są już wydawane.

Czy mogę wyjechać za granicę bez ważnego dowodu osobistego?

Bez ważnego dokumentu uprawniającego do przekroczenia granicy nie wyjedziesz za granicę. Jeśli podróż odbywa się na terenie Unii Europejskiej, wystarczy Ci dowód osobisty lub paszport. Jeśli więc np. zgubisz dowód, zawsze możesz skorzystać z paszportu, o ile go posiadasz.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: