Ile można mieć promili 2022?

Ile można mieć promili w Polsce 2022?

Od 17 września 2022 r. za jazdę zarówno po użyciu alkoholu jak i w stanie nietrzeźwości (czyli z powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) będzie też naliczana nowa, maksymalna liczba punktów karnych – 15. Wydłużono też okres, po którym punkty są kasowane. Będą to dwa lata liczone od momentu opłacenia grzywny.

Ile promili trzeba mieć żeby stracić prawo jazdy?

Kierowca ze stężeniem alkoholu we krwi między 0,2 i 0,5 promila popełnia wykroczenie. Kara za takie wykroczenie to utrata prawo jazdy na co najmniej 6 miesięcy (decyduje o tym sąd) i 5 tys. zł. grzywny.

Ile można mieć promili w organizmie?

Dopuszczalna ilość alkoholu w ludzkim organizmie, żeby móc legalnie prowadzić pojazd mechaniczny, to maksymalnie 0,1 mg/l w wydychanym powietrzu, (czyli 0,2 promila we krwi).

Ile można mieć promili we krwi w Polsce?

Dopuszczalna ilość promili Ustawodawca ustalił dopuszczalny poziom alkoholu w Polsce w granicy 0,1 mg/L w wydychanym powietrzu. To przekłada się na 0,2 promila we krwi. Wynik powyżej tej wartości wskazuje na stan po spożyciu alkoholu, za co grozi kara.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: