Ile można mieć na haku?

Ile można ciagnac przyczepką?

posiadając prawo jazdy kategorii B, możemy kierować zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) nieprzekraczającej 4250 kg. Masa ta wynika z tego, że na prawo jazdy kat. B możemy kierować pojazdem o masie całkowitej mniejszej lub równej 3,5 t oraz ciągnąć przyczepkę lekką o DMC 750 kg.

Co to jest maksymalna masa całkowita przyczepy?

Dopuszczalna masa całkowita, czyli DMC, określa maksymalną masę, jaką mogą mieć poszczególne typy pojazdów poruszające się po drogach w danym kraju. Przyczepka samochodowa – według prawa – jest pojazdem, dlatego też i ona ma określone DMC.

Jakie obciążenie na hak?

Dobrej jakości haki gwarantują obciążenie pionowe minimum 75 kg, co jest już parametrem, który pozwoli z niego swobodnie korzystać. Nie należy jednak przekraczać tego obciążenia.

Czy wolno holować samochód na haku holowniczym?

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest upewnienie się, że to, co chcesz holować, nie przekracza maksymalnej dopuszczalnej masy przyczepy lub maksymalnej zdolności holowniczej samochodu; obie liczby powinny być łatwe do znalezienia w naszym dowodzie rejestracyjnym.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: