Ile można jezdzic na zagranicznych blachach?

Jak dlugo można jezdzic zagranicznym samochodem w Polsce?

Pojazd kupiony za granicą i nieprzerejestrowany dopuszcza się do ruchu po polskich drogach przez 30 dni, ale tylko wtedy, gdy pozostaje zarejestrowany w kraju pochodzenia, ma ważny przegląd, polisę OC i legalne tablice.

Na jakich tablicach można jeździć?

Polskie prawo nie zakazuje jazdy po terenie naszego kraju samochodami zarejestrowanymi poza granicami. Dotyczy to także pojazdów ze wszelkimi tymczasowymi świadectwami rejestracyjnymi, a więc także tzw. tablicami celnymi czy wywozowymi.

Czy można jezdzic na czerwonych blachach?

Z tego, co mi kiedyś mówiono w Wydziale Komunikacji wynika, że czerwone tablice są wydawane w konkretnym celu, np. w celu dojechania na badanie techniczne, więc jeżdżenie „ot tak sobie” z prawnego punktu widzenia jest wykluczone i może zostać zakwestionowane przy ewentualnej kontroli.

Czy można jeździć samochodem sprowadzonym z zagranicy?

Auta sprowadzone z zagranicy są dopuszczone do ruchu na 30 dni, o ile nie zostały wcześniej wyrejestrowane. W tym czasie należy zarejestrować je na terytorium Polski na nazwisko ich nowego właściciela i w ten sposób zdobyć nowe tablice rejestracyjne.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: