ile może stać samochód bez odpalania

Ile wytrzyma akumulator w samochodzie bez odpalania?

4 dni to nie powinien być problem. W takich temperaturach raz na pare dni bym go odpalal by utrzymać „gotowość”. Jeśli wszystko jest sprawne, to bez problemu wytrzyma 4 dni.

Co ile trzeba przepalać samochód?

Wręcz przeciwnie – takie chwilowe „przepalanie” samochodu w miejscu przyniesie więcej szkód niż korzyści. Dlatego najlepiej raz na kilka lub kilkanaście dni wybierz się na dłuższą przejażdżkę, podczas której wszystkie podzespoły osiągną optymalną temperaturę pracy.

Czy długi postój samochodu szkodzi?

Nie wszyscy kierowcy zdają sobie jednak sprawę, że dłuższy postój źle wpływa na kondycję wielu podzespołów samochodu i w końcu może się objawić poważną, nawet uniemożliwiającą jazdę usterką. Można wręcz rzec, że wielomiesięczny bezruch jest dla auta bardziej szkodliwy niż regularna, rozważna eksploatacja.

Ile powinien dzialac akumulator?

Żywotność współczesnych akumulatorów wykonanych w tradycyjnej technologii to obecnie średnio 3-4 lata, lecz jest to około 60-70% żywotności zakładanej przez producenta w warunkach optymalnej eksploatacji.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: