ile metrów od przejścia dla pieszych można zaparkować samochód

Ile można stać od przejścia dla pieszych?

10 metrów. Zgodnie z prawem możemy zaparkować samochód w odległości 10 metrów przed i za przejściem dla pieszych. W bliższej odległości zawsze obowiązuje zakaz zatrzymywania się i postoju. Wyjątkiem są jedynie drogi jednokierunkowe, gdzie można pozostawić auto tuż za pasami.

W jakiej odległości od znaku można parkować?

Mandat za takie wykroczenie wynosi 100 zł. Podobnie jak za parkowanie na zatoczce autobusowej albo wyznaczonym przystanku. Zgodnie z kodeksem drogowym samochodu nie wolno zatrzymać ani na przystanku, ani w odległości 15 m od znaku, który go wyznacza – mówi Janusz Trzeciak.

W jakiej minimalnej odległości od skrzyżowania można zatrzymać pojazd?

Dopuszczalne jest natomiast zatrzymanie za przejściem lub przejazdem na drodze jednokierunkowej o przynajmniej dwóch pasach ruchu. Krystian, szukający miejsca do zaparkowania na drodze jednokierunkowej o dwóch pasach ruchu, był niemal pewny, że nie może zatrzymać pojazdu w odległości 10 m za przejściem dla pieszych.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: