ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w norwegii

Ile kosztuje utrzymanie samochodu w Norwegii?

Średni miesięczny koszt użytkowania małego lub średniego samochodu w Norwegii dla kierowców z pojazdami benzynowymi wynosi 708 euro, a w Polsce niecałe dwa razy mniej – 426 euro. CarCost Index to badania przeprowadzane przez firmę LeasePlan, które analizują koszty związane z posiadaniem i korzystaniem z samochodów.

Jakie ubezpieczenie samochodu w Norwegii?

Ubezpieczenie samochodu w NorwegiiAktualna wysokość zniżek w Norwegii:brak 20% 25% 30% 35% 40% 45% 50% 55% 60% 65% 70% 75%Zakres ubezpieczenia:od odpowiedzialności delkasko kasko superkasko

Czy można jezdzic polskim autem w Norwegii?

Jeżeli pobyt w Norwegii jest dłuższy niż jeden rok, można ubiegać się o prawo do korzystania z samochodu zarejestrowanego w Polsce przez okres do dwóch lat bez ponoszenia norweskich opłat, ale taki wniosek musi zostać złożony przed końcem pierwszego roku. Wniosek składa się drogą elektroniczną na stronie www.altinn.no.

Jakie ubezpieczenie w Norwegii?

Norwegia, choć pozostaje poza Unią Europejską, respektuje Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dokument ten wydawany jest bezpłatnie przez Narodowy Fundusz Zdrowia i uprawnia do korzystania z publicznej służby zdrowia na takich samych zasadach, jakie obowiązują mieszkańców danego kraju.

Ile da się odłożyć w Norwegii?

Jeśli bardzo „zetniesz” koszty, a np. zarabiasz ok. 40 000 NOK, możesz zaoszczędzić nawet ponad 20 000 NOK, czyli ok. 10 000 zł miesięcznie.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: