ile kosztuje ubezpieczenie oc rolnika

Kto musi mieć OC rolnika?

W skrócie – musimy płacić za OC rolników, gdy jesteśmy posiadaczem lub współposiadaczem użytków rolnych powyżej 1 ha. A także, gdy obszar gospodarstwa jest mniejszy, ale prowadzona jest na nim produkcja rolna (np. uprawy w szklarniach, prowadzenie pasiek czy hodowla zwierząt).

Ile kosztuje ubezpieczenie gospodarstwa?

Średni koszt podstawowej polisy to 362 zł. Najtańsza oferta z takim zakresem ochrony kosztuje 280 zł, a najdroższa 459 zł.

Czy rolnik musi mieć ubezpieczenie OC?

OC rolnika to obowiązek. Ubezpieczeniem objęty jest rolnik oraz wszystkie osoby pozostające z nim w gospodarstwie domowym, jak i osoby pracujące w gospodarstwie..

Jaka kara za brak OC rolników?

300 zł za brak OC rolnika Rolnicy, którzy zapomną o wykupieniu ubezpieczenia OC rolnika w tym roku, mogą otrzymać karę w wysokości 300 zł – to o 20 zł więcej niż w poprzednim roku.

Co daje OC rolnika?

Ubezpieczenie OC rolnika ma zapewnić ochronę osobom trzecim, które ucierpiały bądź poniosły szkodę w związku z prowadzonym przez rolnika gospodarstwem. Jednocześnie chroni również rolnika, który nie musi odpowiadać finansowo za wyrządzone szkody, ponieważ pokrywa je ubezpieczyciel.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: