ile kosztuje ubezpieczenie niani

Ile wynosi składka ZUS dla niani?

Składkę na ubezpieczenia rentowe w wysokości 1,5% podstawy wymiaru finansuje niania, a w wysokości 6,5% podstawy wymiaru – rodzic. Składkę na ubezpieczenie wypadkowe finansuje w całości rodzic.

Czy ZUS płaci za nianię?

Od 1 stycznia 2018 r. budżet państwa finansuje składki na ubezpieczenia: emerytalne, rentowe, wypadkowe i zdrowotne za nianię od tej części pensji, która nie jest wyższa niż 50% minimalnego wynagrodzenia.

Jak zatrudnić nianię i nie płacić składek?

Dokument możesz zanieść do ZUS lub wysłać pocztą. Jeśli niania to jedyna osoba, która jest u ciebie zatrudniona, i nie opłacasz składek na własne ubezpieczenia — wyrejestruj też siebie jako osobę zatrudniającą nianię. Wypełnij i złóż wtedy dodatkowo wyrejestrowanie płatnika składek (ZUS ZWPA).

Ile wynosi dofinansowanie na zatrudnienie niani?

Rodzice/opiekunowie otrzymają przez okres nie dłuższy niż 12 miesięcy dofinasowanie do zatrudnienia niani w wysokości 1850 zł na miesiąc lub 2600 zł na miesiąc.

Ile zarabia niania 2022?

Stawka niani za godzinę w 2022 roku więcej. Co druga niania otrzymuje pensję 3 000 zł brutto do 3 650 zł brutto. 25 proc. najgorzej wynagradzanych niań zarabia poniżej 3000 zł brutto.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: