ile kosztuje ubezpieczenie na skuter 50

Ile kosztuje ubezpieczenie skutera 50 2022?

Wygórowana cena OC to już przeszłość. Polisa OC skutera o pojemności silnika 50 cm3 możemy objąć ochroną polisy za mniej więcej 100 zł rocznie. Wysokość składki miesięcznej ubezpieczenia wynosi więc około 8 zł! Jak widzimy, właściciele skutera o pojemności 50 cm3 mogą cieszyć się z niezwykle taniego ubezpieczenia.

Ile kosztuje ubezpieczenie 50cc?

Tanie ubezpieczenie OC skutera w zasięgu ręki Wielu kierowców przyzwyczaiło się łączyć zakup ubezpieczenia OC ze sporym wydatkiem. Tymczasem koszt rocznej polisy OC dla skutera o pojemności 50 cm³ to ok. 80 zł, bez żadnych zniżek.

Jak ubezpieczyć skuter 50?

Pomimo że zwykle skutery są używane tylko przez część roku, podobnie jak samochody osobowe muszą mieć wykupioną polisę OC przez 12 miesięcy. Nie można ubezpieczyć jednośladu tylko na okres wiosenno-letni. Za brak OC grozi kara ze strony Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG).

Czy ubezpieczenie skutera daje zniżki?

Czy jeżdżąc skuterem, zbiera się zniżki na OC? Tak! Zgodnie z prawem, każdy pojazd w Polsce musi być ubezpieczony, a więc tyczy się to nie tylko samochodów, ale też m.in. motocykli, skuterów, quadów czy przyczep.

Co grozi za nie ubezpieczenie skutera?

Od 1 stycznia 2018 roku, kara za brak OC dla skutera i pozostałych motorowerów wynosi 140 zł, jeśli nie posiadało się ważnej polisy krócej niż 3 dni. W sytuacji braku ubezpieczenia OC od 4 do 14 dni kierowca motoroweru musi liczyć się z grzywną do 350 zł.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: