ile kosztuje ubezpieczenie kawiarni

Ile kosztuje ubezpieczenie lokalu?

W zależności od wartości mieszkania i zakresu ochrony ceny wahają się od 60 zł do przeszło 1000 zł rocznie. Za solidne ubezpieczenie mieszkania w bloku w Warszawie możemy zapłacić już około 200 zł za rok. To niewielki koszt w porównaniu do strat, na jakie narażamy się, rezygnując z ubezpieczenia nieruchomości.

Kto ubezpiecza wynajmowany lokal?

Dla takich nieruchomości istnieje możliwość wykupienia dwóch ubezpieczeń – jedno nabywa właściciel, drugie najemca. Polisa dla właściciela chroni wówczas mury i elementy stałe, może też zawierać takie rozszerzenia, jak OC wynajmującego czy Home Assistance.

Czy najemca może ubezpieczyć lokal?

Najemca może kupić polisę mieszkaniową, ale nie wszystko da się objąć ochroną. Powinien ubezpieczyć to, co do niego należy. Najemca może ubezpieczyć swój dobytek zarówno od zdarzeń losowych, takich jak pożar, powódź, zalanie czy przepięcie, jak i od kradzieży z włamaniem.

Ile trzeba mieć pieniędzy na otwarcie restauracji?

Koszt otwarcia restauracji jest różny w zależności od wielkości lokalu, lokalizacji i miasta. Musimy mieć jednak co najmniej 300-500 tys. złotych.

Czy każda firma musi mieć ubezpieczenie?

Przepisy prawa nie przewidują natomiast żadnego generalnego obowiązku posiadania ubezpieczenia OC przez przedsiębiorców. Niemniej, posiadanie przez nich takiego ubezpieczenia może się okazać bardzo przydatne z uwagi na fakt, że zmniejsza ryzyko prowadzonej działalności.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: