ile kosztuje ubezpieczenie jachtu

Czy jacht musi być ubezpieczony?

Ubezpieczenie jachtów jest w naszym kraju dobrowolne. Biorąc jednak pod uwagę duże zagęszczenie ruchu na polskich jeziorach i zagrożenia pogodowe (burze, gradobicia, szkwał) wielu właścicieli łódek decyduje się na wykupienie polisy, która zapewni im odszkodowanie w przypadku uszkodzenia jachtu.

Co daje OC skippera?

Ubezpieczenie skippera od Pantaenius chroni ubezpieczonego przez cały rok podczas korzystania z wynajętych jachtów. Możemy więc czuć się bezpieczni podczas czarterowania obcych jednostek. Ubezpieczenie wchodzi w życie w momencie, gdy polisa użytkowanego jachtu nie pokrywa szkód wynikających z zaistniałej sytuacji.

Czy motorówka musi mieć OC?

Obowiązkowo! OC, czyli ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej to podstawowe ubezpieczenie wśród polis dedykowanych właścicielom statków. Ubezpieczenie OC obejmuje szkody powstałe podczas eksploatacji łodzi motorowej na rzecz osób trzecich – ich zdrowia, życia oraz mienia.

Ile kosztuje ubezpieczenie na skuter wodny?

Podobnie jak w przypadku samochodu, na przykład skuter wodny wymaga corocznego serwisu. 400zł jeśli ogarniesz wymianę sam lub ok 1500zł w serwisie. ubezpieczenie to kalkulacja indywidualna ale jeszcze do niedawna OC mozna było kupić za 800zł a AC za 4500zł ( przy bezszkodowej historii).

Gdzie zarejestrować jacht?

Gdzie zarejestrować jacht? Wg nowych przepisów, jednostki będą rejestrowane w starostwie powiatowym i we właściwym polskim związku sportowym, w naszym przypadku to Polski Związek Żeglarski. Dane wpisywane są do ogólnopolskiego rejestru jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m nazwanego REJA24.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: