Ile kosztował Ford T?

Ile wyprodukowano Forda T?

Forda T wyprodukowano w liczbie ponad 15 milionów egzemplarzy. Jeżeli chodzi o samochody o jednorodnej, niezmienianej zasadniczo konstrukcji, rekord ten pobił tylko Volkswagen Garbus.

Ile kosztował pierwszy Ford?

Początkowo kosztujący 850 dolarów Ford T nie był samochodem tanim, ale i był mniej kosztowny od swoich konkurentów. Ponadto Ford dążył z roku na rok do obniżania ceny. W 1911 roku samochód z owalem na masce kosztował już 700 dolarów, gdy jego konkurent, Buick 10, z silnikiem o podobnej mocy, kosztował 1150 dolarów.

Ile pali Ford Model T?

Nawet w obecnych czasach jednostka napędowa Forda T mogłaby zostać uznana za stosunkowo ekonomiczną. Na każde 100 km potrzebowała ona około 13 litrów paliwa. Wszystkie te zalety sprawiły, że Model T produkowano aż do 1928 roku.

Ile kosztował pierwszy samochód?

Dzięki dobrze zachowanym dokumentom wiemy, że w 1903 roku samochód ten kosztował odpowiednio 800 dolarów w wersji “coupe” i 900 dolarów w wersji “sedan” z dołączanym dachem.

Kiedy powstał Ford T?

27 września 1908 roku, z fabryki Forda w Detroit wyjechał pierwszy egzemplarz Modelu T. Ten mały, prosty w konstrukcji samochód miał się okazać jedną z najważniejszych maszyn XX wieku. Wikipedia Model T mógł być używany jako traktor lub napęd maszyn rolniczych. Firma Ford Motor Company została założona w 1903 roku.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: