Ile kg można przewozić w samochodzie osobowym?

Ile osób można przewozić w samochodzie osobowym?

Wiele osób zastanawia się, ile osób może jechać samochodem osobowym. Obecnie nie ma żadnych ograniczeń na tym polu – w pojeździe może przebywać dopuszczalna w dowodzie rejestracyjnym liczba pasażerów. Tyle że to wciąż cztery, pięć, a niekiedy nawet i siedem osób na bardzo małej przestrzeni.

Ile kg można przewieźć samochodem?

Przekroczenie masy całkowitej nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Nierzadko ładowność mniejszych samochodów to około 400 kg. Wystarczy, że kierowca jest słusznej postury: waży 100 kg, pasażer 60 kg, dziecko z fotelikiem kolejne 30 kg i na bagaż zostaje banalne 210 kg.

Ile może wystawać ładunek z bagażnika samochodu osobowego?

Wszelkie zasady odnośnie przewożenia ładunku za pomocą samochodu osobowego zostały określone w art. 61 ustawy Prawo o ruchu drogowym. W przypadku samochodów osobowych, ładunki, które przewozimy, mogą wystawać poza obrys samochodu, natomiast nie mogą być szersze niż 2,55 m oraz wraz z pojazdem wyższe niż 4 m.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: