Ile dni w szpitalu po operacji przepukliny brzusznej?

Jak długo leży się w szpitalu po operacji przepukliny pępkowej?

Ta oraz inne najczęściej występujące przepukliny (udowa, pępkowa, kresy białej) operowane są zazwyczaj w trybie jednodniowym. W przypadku zabiegu planowego pacjent zgłasza się do szpitala rano, wieczorem zaś (po około 6-8 godzinach), wypisywany jest do domu, jeśli tylko nie pojawią się żadne komplikacje.

Ile czasu po operacji przepukliny brzusznej?

Po operacji przepukliny pacjent otrzyma zwolnienie lekarskie na okres 2-3 tygodni, jednak w zależności od charakteruy wykonywanej pracy czas niezdolności do jej wykonywania może być dłuższy. Na prowadzenie pojazdów mechanicznych można pozwolić sobie po tygodniu.

Kiedy można wrócić do pracy po operacji przepukliny?

Pamiętaj: Do pracy fizycznej można wrócić po upływie przynajmniej 4 tygodni, jednak okres zwolnienia jest zawsze ustalany indywidualnie, w zależności od charakteru wykonywanej pracy, rozmiaru przepukliny oraz rozległości zabiegu.

Jak długo trzeba leżeć po operacji przepukliny?

Rekonwalescencja po operacji przepukliny pachwinowej przebiega szybko. Wstajemy już kilka godzin po zbiegu, gdy tylko minie ból zaczynamy chodzić. W dwa tygodnie po operacji przepukliny pachwinowej prowadzimy już normalne życie.

Ile się czeka na operację przepukliny pępkowej?

Czas oczekiwania na operację przepukliny w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego UM im. Karola Marcinkowskiego czy Szpitalu Miejski im. Franciszka Raszei wynosi maksymalnie 10 dni.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: