hollandzorg ubezpieczenie co obejmuje

Czy holenderskie ubezpieczenie jest wazne w Polsce?

Natomiast jeśli zamierzasz tylko mieszkać w Holandii, nie podejmując pracy, i jesteś ubezpieczony w Polsce (z jakiegokolwiek tytułu) nie dotyczy Cię obowiązek ubezpieczenia w Holandii.

Co obejmuje podstawowe ubezpieczenie zdrowotne w Holandii?

Pakiet podstawowy ubezpieczenia daje między innymi prawo do bezpłatnego leczenia u lekarza rodzinnego i u lekarzy specjalistów, do opieki szpitalnej, leków, i opieki stomatologicznej (do 22. roku życia), specjalistycznego leczenia stomatologicznego oraz do leczenia protetycznego.

Jakie ubezpieczenie obejmuje Tajlandie?

Planując urlop w Tajlandii, koniecznie trzeba wykupić odpowiednią polisę turystyczną. Na terenie tego azjatyckiego kraju nie obowiązuje bowiem Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). EKUZ obejmuje polskich obywateli jedynie w przypadku wyjazdu do krajów Unii Europejskiej.

Jak sprawdzić czy mam ubezpieczenie zdrowotne w Holandii?

Aby to sprawdzić, skontaktuj się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Więcej na temat delegowania przeczytasz na stronie wHolandii.pl pod tym linkiem. Odwiedź także stronę ZUS.

Jak korzystać z ubezpieczenia holenderskiego w Polsce?

Holenderski system opieki zdrowotnej bazuje na zasadzie solidarności społecznej. Oznacza to, że osoby zdrowe składają się na leczenie osób chorych. Osoby otrzymujące wynagrodzenie lub świadczenie z ubezpieczenia społecznego mają obowiązek opłacania składki powiązanej z dochodami.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: