gdzie kupic ubezpieczenie graniczne

Gdzie się kupuje ubezpieczenie graniczne?

Ubezpieczenie graniczne można kupić bezpośrednio przy przekraczaniu samochodem granicy innego kraju, a Zielonej Karty nie. Z kolei, Zieloną Kartę w większości towarzystw ubezpieczeniowych, w których aktualnie właściciel pojazdu ma wykupione OC, można wyrobić bezpłatnie.

Gdzie wykupić Zieloną Kartę?

Zieloną Kartę można uzyskać wyłącznie w Polsce, w ubezpieczalnia, w której posiada się polisę OC. Jeśli nie ma się tego dokumentu, przekraczając granicę kraju wymagającego Zielonej Karty trzeba wykupić specjalne ubezpieczenie graniczne, które często jest bardzo drogie.

Czy można kupić Zieloną Kartę na granicy?

Taką polisę wykupuje się na granicy tego państwa, w którym jest ona konieczne. Działa tak samo jak OC. Jest to jednak ubezpieczenie krótkoterminowe. Umowę zawiera się tylko na 15 lub 30 dni.

Ile kosztuje wykupienie Zielonej Karty?

Składka bazowa wynosi od 0 zł do 10 500 zł. Wycena jest indywidualna, klient może dostać 5% zwyżki za rozłożenie składki na 4 raty lub 5% zniżki za opłacenie Zielonej Karty z góry. Obowiązuje dodatkowa składka w wysokości około 20 zł.

Ile kosztuje zielona karta na granicy?

Kosztuje 30 euro (ok. 137 zł*) na 15 dni i 41 euro na 30 dni (ok. 187 zł*). *1 euro = 4,57 zł (dane z 05.01.2022).

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: