dominikana jakie ubezpieczenie

Jakie ubezpieczenie na Dominikane?

W Dominikanie wszystkie koszty leczenia pokrywa pacjent. Nie można tam skorzystać z karty EKUZ. Na wyspie w większości znajdują się prywatne gabinety i kliniki, gdzie leczenie i zakup leków są bardzo kosztowne. Warto więc posiadać ubezpieczenie turystyczne.

Jaki SPF na Dominikane?

Na Dominikanę trzeba zabrać przede wszystkim duże ilości wodoodpornych kremów do opalania z wysokim filtrem. W odpowiednią ochronę powinny zaopatrzyć się nawet osoby o ciemnej karnacji, przy czym w ich wypadku wystarczy balsam z filtrem SPF 15 lub 20.

Czy na Dominikanie jest drogo?

DOMINIKANA NIE JEST TANIA Nawet jeśli ogarniecie noclegi oraz jedzenie na własną rękę, będziecie korzystać z transportu publicznego i atrakcji u lokalsów, to musicie przeznaczyć na taką wyprawę więcej niż np. wyjeżdżając do Azji. Na wyspie można płacić w dolarach albo dominikańskich peso.

Czego nie wolno zabierać na Dominikanę?

Dominikana – bezpieczeństwo turystów. Przebywając poza strefami turystycznymi nie należy nosić biżuterii, większej ilości gotówki, dokumentów i wartościowych rzeczy.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem na Dominikanę?

Przede wszystkim paszport musi być ważne jeszcze przez minimum dwanaście miesięcy. Potrzebny jest także bilet powrotny, który należy okazać przy wjeździe do kraju. Na granicy należy także kupić kartę turystyczną, która kosztuje około 10 USD. Podobnej wysokości opłata jest wymagana przy opuszczaniu Dominikany.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: