do kiedy mam ubezpieczenie auta

Kiedy kończy mi się ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC pojazdu jest obowiązkowe, a standardowa polisa jest zawierana na 12 miesięcy. Niektórzy właściciele pojazdów mogą skorzystać z OC krótkoterminowego. Jeżeli przerwa w ubezpieczeniu przekracza 14 dni, to w 2021 roku właścicielowi auta osobowego za brak ważnego OC grozi 6020 zł kary.

Jak sprawdzić czy samochód ma ważne ubezpieczenie?

To bardzo proste. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową www.ufg.pl i w części „Sprawdź OC dla pojazdu” wpiszesz w wolne pole numer rejestracyjny albo numer VIN pojazdu. W przypadku zdarzenia drogowego należy podać także dzień i kraj, w jakim miało ono miejsce.

Jaka kara za 1 dzień bez OC?

Kara za brak OC przez 1 dzień lub dłużej Zasady są następujące: 20% kwoty maksymalnej, gdy okres bez OC wyniósł do 3 dni; 50% kwoty maksymalnej, gdy przerwa w ubezpieczeniu wynosiła od 4 do 14 dni; 100% kwoty maksymalnej, przy braku OC przez okres dłuższy niż 14 dni.

Czy UFG umorzył komuś karę?

Co do zasady UFG nie anuluje kar za brak ubezpieczenia OC. Umorzenie bądź rozłożenie kary na raty możliwe jest jedynie w przypadku trudnej sytuacji materialnej właściciela pojazdu.

Ile przed końcem ubezpieczenia?

Standardowa umowa ubezpieczenia zawierana jest na 12 miesięcy. Kierowca, który chce zmienić ubezpieczyciela w kolejnym roku ubezpieczeniowym, może wypowiedzieć umowę OC. W takim wypadku wypowiedzenie powinno zostać złożone najpóźniej na jeden dzień przed końcem trwania umowy.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: