do kiedy jest ubezpieczenie po szkole średniej

Czy po ukończeniu szkoły jestem ubezpieczony?

Obowiązek ubezpieczenia zdrowotnego dla osób po 18. roku życia wygasa zaraz po ukończeniu szkoły średniej lub studiów (dzień obrony pracy dyplomowej). To samo dotyczy osób, które zostały skreślone z listy uczniów lub studentów.

Co z ubezpieczeniem po ukończeniu liceum?

Ubezpieczenie w NFZ 1) szkołę ponadpodstawową – wygasa po upływie 6 miesięcy od dnia zakończenia nauki albo skreślenia z listy uczniów; 2) studia albo szkołę doktorską – wygasa po upływie 4 miesięcy od ich ukończenia albo skreślenia z listy studentów lub listy doktorantów.

Ile trwa ubezpieczenie w szkole?

Obejmuje zarówno zdarzenia, które wydarzyły się podczas pobytu w placówce oświatowej, jak i na zewnątrz. Tego typu ubezpieczenie szkolne z reguły trwa 12 miesięcy, dzięki czemu Twoja pociecha zyskuje zabezpieczenie podczas roku szkolnego i wakacji.

Co z ubezpieczeniem gdy dziecka kończy 18 lat?

* Dziecko może być objęte ubezpieczeniem zdrowotnym jako członek Twojej rodziny, dopóki nie skończy 18 lat. Jeśli uczy się dalej w szkole lub zakładzie kształcenia nauczycieli lub odbywa kształcenie w uczelni lub szkole doktorskiej, ma prawo do ubezpieczenia zdrowotnego przy Tobie, dopóki nie skończy 26 lat.

Kiedy traci się prawo do ubezpieczenia zdrowotnego?

Kiedy wygasa prawo do świadczeń Prawo do świadczeń opieki zdrowotnej wygasa po 30 dniach od utraty tytułu do ubezpieczenia zdrowotnego.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: