Do czego uprawnia Zielona Karta w USA?

Jak długo czeka się na zieloną kartę w USA?

Jak zdobyć Zieloną Kartę? Proces imigracyjny w USA, do tej pory jest długotrwały i skomplikowany. Aby zdobyć ten dokument trzeba uzbroić się w cierpliwość, gdyż proces może ciągnąć się latami… W tej chwili, nawet małżonkowie obywateli amerykańskich, czekają na uzyskanie zielonej karty, około 2-3 lata.

Ile jest ważna zielona karta do USA?

Istnieje obowiązek okazania go oficerowi imigracyjnemu na wezwanie. Karta otrzymana w wyniku loterii wizowej ważna jest przez 10 lat i musi być odnowiona przed terminem wygaśnięcia jej ważności. Po pięciu latach od otrzymania zielonej karty można starać się o nadanie obywatelstwa amerykańskiego.

Jak przedluzyc zieloną kartę w USA?

W celu wymiany lub odnowienia Karty Stalego Rezydenta konieczne jest zlozenie formularza I-90. Formularz ten mozna uzyskac na witrynie internetowej http://www.uscis.gov badz dzwoniac do USCIS Forms Line. Przy skladaniu formularza I-90 obowiazuje oplata.

Ile się czeka na zieloną kartę po ślubie?

zieloną kartę, czyli prawo stałego pobytu w USA, które również nie zostaje przyznane natychmiast po ślubie. Wymaga to skompletowania wielu dokumentów, wniesienia pewnych opłat i uzbrojenia się w cierpliwość, cała procedura potrafi zająć bowiem co najmniej kilka miesięcy.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: