Czy woskowanie auta jest dobre?

Jak często nakładać wosk na auto?

Woskowanie auta Auto może prezentować się zawsze doskonale, a wystarczy wiedzieć jak woskować samochód i jak często. 2 do 4 razy do roku są jak najbardziej wystarczające, aby efekty były widoczne przez nawet kilka miesięcy.

Czy trzeba woskować auto?

Dbanie o czystość czterech kółek nie ogranicza się wyłącznie do regularnego jeżdżenia na myjnię – trzeba pamiętać także o woskowaniu lakieru, a gdy jest on poważnie zniszczony, warto go też delikatnie wypolerować.

Ile zajmuje woskowanie samochodu?

Samo woskowanie zajmuje zaledwie kilka minut, a efekt utrzymuje się przez wiele tygodni. Wosk aplikowany na myjni samoobsługowej tworzy warstwę ochronną na lakierze, która chroni go nie tylko przed brudem, lecz także warunkami atmosferycznymi i korozją.

Co lepsze ceramika czy wosk?

Główną różnicą między powłoką ceramiczną a woskiem jest trwałość. Woski w zależności od rodzaju utrzymują się na lakierze od 1-6 miesięcy, natomiast w przypadku powłok ceramicznych zabezpieczenie może trwać nawet kilka lat.

Kiedy nakładanie wosku na auto?

Pamiętajmy, że wosku absolutnie nie należy nakładać w upalne dni oraz pod gołym słońcem. Auto należy ustawić w cieniu, tak aby lakier był chłodny w dotyku. Nałożenie wosku na rozgrzaną powierzchnię może mieć bardzo negatywne konsekwencje.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: