Czy Volvo XC90 jest bezpieczne?

Ile osób zginelo w Volvo XC90?

Od 16 lat na rynku brytyjskim nie zginął w nim żaden człowiek. Według „The Telegraph” najbezpieczniejszym modelem samochodu w Wielkiej Brytanii jest największy SUV Volvo, czyli XC90.

Jaki silnik benzynowy Volvo XC90?

Benzynowy 2.5T: Podstawowy silnik Volvo XC90 w zupełności wystarcza do napędzenia potężnego SUV-a. Pozwala na sprinty do „setki” w czasie nieprzekraczającym 10 sekund. Mocniejszy, ale bardziej skomplikowany motor 2.9 T6 zapewnia niewiele lepszą dynamikę.

Kiedy lifting Volvo xc90?

Samochód zadebiutował z trzema silnikami, pięcio- i sześciocylindrowymi w układzie rzędowym. W 2005 roku do oferty doszedł topowy motor V8 przygotowany we współpracy z Yamahą. Rok później miał miejsce facelifting, a w 2010 roku kolejny, bardziej znaczący.

Gdzie produkuja xc90?

11 lipca 2014 roku zakończono produkcję pojazdu. Przez 12 lat produkcji wyprodukowano 636 143 egzemplarzy. Ostatni egzemplarz modelu trafił do Muzeum Volvo w Göteborgu. Auto jest jednak nadal produkowane i oferowane w Chinach w fabryce w Daqing pod nazwą XC Classic.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: