Czy Taser boli?

Jak boli porażenie paralizatorem?

Krótkie rażenie przez pół sekundy spowoduje ból i może odstraszyć przeciwnika. Rażenie od 2 do 5 sekund powoduje oszołomienie i zachwianie równowagi. Po upadku napastnik może się podnieść, ale po 5-sekundowym porażeniu układ mięśniowy będzie mocno obciążony.

Czy można kogoś zabić paralizatorem?

Paralizator jest bronią, która obronę umożliwia. Należy jednak wiedzieć, że zgodnie z Ustawą o broni i amunicji jest to również urządzenie, którego użycie może zagrażać życiu lub zdrowiu. Art. 4.

Jaki jest prąd w paralizator?

Służą jedynie do tymczasowego obezwładnienia napastnika. Paralizator dysponuje napięciem rzędu setek tysięcy do milionów woltów, ale tylko kilka miliamperami prądu (typowo 3 mA – prąd bezpieczny dla człowieka), tak więc jego użycie nie powoduje trwałych uszczerbków na zdrowiu.

Czy porażenie paralizatorem boli?

Skutki działania paralizatora 1-3 sekundy oszołomienie, upadek, lekki ból w mięśniach dotkniętych uderzeniem (zalecany czas „uderzenia”); 3-5 sekund paraliż mięśni, konwulsje, utrata orientacji, silny ból mięśni (napastnik nie będzie mógł atakować przez dłuższą chwilę).

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: