Czy strażak może dorabiać?

Ile zarabia strażak w PSP?

Dotyczy ona nie tylko lat doświadczenia lub zajmowanego stanowiska, ale również województwa, w którym szuka się zatrudnienia. W roku 2022 minimalne wynagrodzenie dla strażaka w korpusie szeregowych na niższym stanowisku wynosi około 3700 zł brutto. Osoby obejmujące wyższe posady zarabiają średnio nawet 5200 zł.

Co trzeba zrobić żeby zostać strażakiem PSP?

Aby zostać strażakiem Państwowej Straży Pożarnej można obrać jedną z dwóch dróg: służbę kandydacką lub służbę przygotowawczą… Możliwością podjęcia służby w strukturach Państwowej Straży Pożarnej jest ukończenie służby kandydackiej w jednej ze szkół PSP kształcących w systemie dziennym.

Czy strażak PSP jest funkcjonariuszem publicznym?

Podsumowując zatem: strażak, członek OSP na podstawie art. 27 pkt 2 ustawy o ochronie przeciwpożarowej jest traktowany tak, jak funkcjonariusz publiczny i korzysta z przewidzianej dla niego w prawie karnym ochrony.

Czy strażak musi być ogolony?

U. Nr 180 poz. 1115 z 2008 roku) w sprawie szczegółowych warunków bezpieczeństwa i higieny służby strażaków, które stanowi cyt.: „strażak utrzymuje włosy i zarost w stanie umożliwiającym mu pracę w sprzęcie ochronnym dróg oddechowych”.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: