Czy po operacji kręgosłupa można jeździć samochodem?

Ile można chodzić po operacji kręgosłupa?

Bezpieczny powrót do pracy i aktywności. Przy najczęściej wykonywanych zabiegach jak np. mikrodiscektomia okres powrotu do pełni aktywności wynosi średnio około 6 miesięcy. Z kolei powrót do pracy zawodowej warto zaplanować na 3-4 miesiące po zabiegu.

Czego nie wolno robić po operacji kręgosłupa lędźwiowego?

unikać nagłych ruchów tułowia a szczególnie:nie robić skłonów,nie robić rotacji – skrętów tułowia,nie podnosić ciężarów ponad 5 kg (także dzieci),nie pchać i nie ciągnąć wózków, kosiarek itp.

Kiedy można prowadzić auto po operacji kręgosłupa szyjnego?

Po tym okresie kręgosłup zazwyczaj ma jeszcze mocno ograniczoną ruchomość, dlatego nie jest zalecane prowadzenie samochodu przez około 8-10 tygodni, czyli do momentu uzyskania pełnych możliwości ruchowych operowanego odcinka.

Jak długo dochodzi się do siebie po operacji kręgosłupa?

Operacje te mogą różnić się stopniem ingerencji w kręgosłup, czyli tzw. inwazyjnością oraz zastosowaną „technologią” (wszczepieniem lub nie implantów kręgosłupowych). Dlatego po jednej operacji chory może wyjść tego samego dnia do domu, po innych zaś dopiero po tygodniu lub dłużej.

Czy można chodzić po operacji kręgosłupa?

Chodzenie jest jak najbardziej wskazane a dystans powinien być zwiększany z dnia na dzień, na tyle na ile pozwala na to samopoczucie i komfort. Unikaj prowadzenia pojazdu przez 8 tygodni po operacji lub dłużej, jeśli występuje znaczna utrata funkcji lub odczucia w jednej lub obu nogach / stopach.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: