Czy po jednym piwie można jechać?

Jak długo nie można prowadzić po jednym piwie?

Może się zatem zdarzyć, że niektórzy z Was nawet po 60 minutach mogą mieć jeszcze w wydychanym powietrzu pewne ilości alkoholu. Co więcej, we krwi alkohol może się utrzymywać nieco dłużej. Dlatego ta 1 godzina to absolutne minimum w odniesieniu do czasu po jakim można spróbować prowadzić pojazd po 1 piwie.

Ile ma się promili po 1 piwie?

Jednak standardowo przyjmuje się, że po wypiciu jednego piwa, stężenie alkoholu we krwi osiąga średnio wartość 0,26 promila. Odpowiada to wartości 0,13 mg/l w wydychanym powietrzu. Do osiągniecia wyniku 1 promila w niektórych przypadkach wystarcza wypicie tylko 2 piw.

Czy można jechac po 1 kieliszku wódki?

0,2 promila na godzinę, zatem na zmetabolizowanie 2 promili potrzebujemy 10 godzin — mówił w rozmowie z Medonetem dr Eryk Matuszkiewicz, specjalista toksykologii klinicznej i chorób wewnętrznych. Można zatem przyjąć, że jeden kieliszek wódki (40 proc), trawi się przez godzinę.

Czy po jednym drinku można prowadzic?

Chociaż niektóre osoby mogą bezkarnie wyruszyć w trasę już godzinę po wypiciu piwa/kieliszka wódki/lampki wina, najlepiej przyjąć zasadę, że nie siada się za kierownicę nawet po spożyciu najmniejszej ilości alkoholu.

Czy można prowadzić po piwie 2%?

W Polsce osoba, która prowadzi samochód w stanie po spożyciu alkoholu, co oznacza 0,2-0,5‰ alkoholu we krwi, popełnia wykroczenie i naraża się na utratę uprawnień do kierowania pojazdem oraz karę grzywny lub aresztu.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: