Czy można myć silnik wodą?

Jak bezpiecznie umyć silnik w samochodzie?

Nie próbuj na siłę usunąć zanieczyszczeń z bliska. Bezpieczniej będzie użyć twardej szczotki lub ponownie nanieść środek czyszczący. Ważne jest także, aby po umyciu silnika dać mu kilkanaście-kilkadziesiąt minut na obeschnięcie. Tym sposobem niwelujemy problem z odpaleniem jednostki.

Czym umyć silnik?

Nie obejdzie się również bez specjalistycznego środka. Polecany płyn do mycia silnika to K2 AKRA. Jest to środek z aktywnymi nanocząsteczkami wspomagającymi proces odtłuszczania i mycia. Co istotne K2 AKRA to środek przeznaczony do elementów plastikowych, gumowych oraz lakierowanych i chromowanych.

Jak umyć silnik na myjni?

Czy mycie silnika na myjni samoobsługowej jest dozwolone? Na to pytanie musimy odpowiedzieć zdecydowanym nie. Większość myjni samoobsługowych nie zezwala na samodzielne mycie silnika przy użyciu ich sprzętu. Zazwyczaj odpowiednia informacja o tym znajduje się w regulaminie myjni.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: