Czy można jeździć z zerwanym paskiem klinowym?

Ile można jechac z zerwanym paskiem klinowym?

Konsekwencje zerwania paska Autem da się przejechać jeszcze 30-50 km. Jeśli paskiem jest napędzana pompa wody, to silnik trzeba wyłączyć. Jednak często zerwany pasek klinowy niszczy obudowy rozrządu i powoduje zerwanie paska rozrządu i pogięcie zaworów o tłoki.

Co się stanie gdy zerwie się pasek klinowy?

Gdy pasek klinowy w samochodzie się zerwie, a Ty nie masz w rezerwie nowego egzemplarza, powstaje niemały problem. Auto bowiem nie będzie w stanie pracować długo bez pracującej pompy wodnej czy prądnicy.

Co się dzieje po zerwaniu paska rozrzadu?

Do najczęstszych objawów zużytego paska rozrządu można zaliczyć: nierówną pracę silnika, hałasy dobiegające spod obudowy paska rozrządu, czy szarpanie silnikiem podczas jego gaszenia. Po tych objawach każdy może zwrócić uwagę, że coś niedobrego zaczyna dziać się z rozrządem.

Czy można odpalić auto bez paska klinowego?

Pompa nie może być na rozrządzie, bo rozrząd w tym silniku to łańcuch a nie pasek. Możesz na chwilę odpalić bez paska osprzętu.

Ile wytrzyma pasek klinowy?

Obecnie produkowane paski klinowe (zębate, wielorowkowe) są bardzo trwałe i wystarczy ich okresowa wymiana, którą producenci zalecają średnio co około 60-120 tysięcy kilometrów. Może się jednak zdarzyć, że pasek, z różnych powodów zużyje się znacznie wcześniej.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: