Czy filtr kabinowy jest potrzebny?

Jak często należy wymieniać filtr kabinowy?

Aby zadbać o zdrowie swoje i pasażerów należy pamiętać o regularnej wymianie filtra kabinowego, a także o czyszczeniu układu klimatyzacji i wentylacji. Z badań wynika, że świadomość kierowców dotycząca tej kwestii stopniowo wzrasta , ale nadal (jak wynika ze statystyk) filtr kabinowy jest wymieniany średnio co 3 lata.

Czy filtr kabinowy ma wpływ na działanie klimatyzacji?

Zaniedbanie wymiany filtra może doprowadzić do przedostawania się zabrudzeń do wnętrza kabiny, skąd wraz z pobranym przez klimatyzację powietrzem trafią parownika klimatyzacji, gdzie zaczną się gromadzić, namnażać i z czasem generować nieprzyjemny zapach.

Jak rozpoznać zużyty filtr kabinowy?

Zużyty filtr kabinowy – objawyNajczęściej jest to nieprzyjemny zapach stęchlizny oraz problem notorycznie zaparowanych szyb. Powszechnym błędem jest wówczas kupowanie odświeżaczy powietrza lub pochłaniaczy wilgoci. … Moment, w którym należy wymienić filtr kabinowy, bardzo dobrze rozpoznają także alergicy.22 Feb 2021

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: