Czego nie wolno robić po operacji zaćmy?

Jak długo po operacji zaćmy trzeba się oszczędzać?

Jakie są ograniczenia w aktywności i jak długo trwa okres rekonwalescencji po zabiegu usunięcia zaćmy? Okres rekonwalescencji po zabiegu trwa najczęściej 4 – 6 tygodni, podczas których należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, schylania się i dźwigania. Nie powinno się intensywnie gimnastykować.

Jak zakraplać oczy po operacji zaćmy?

Prawidłowy sposób podawania kropli do oczu:odciągnąć dolną powiekę i spojrzeć w góręzakroplić jedną kroplę, nie dotykając końcówką dozownika powiek ani rzęs.zamknąć powieki na około 1 minutę po zakropleniu.można stosować krople leżąc.nie wolno używać kropli, które były otwarte dłużej niż 1 miesiąc.

Jak postępować po zabiegu usunięcia zaćmy?

Należy unikać dotykania czy pocierania oka oraz ściągania opatrunku do 12 godzin od zabiegu. Oko może być przez kilka dni drażliwe, a nawet swędzące. Mogą wystąpić prawdopodobnie niewielkie lśnienia lub efekt halo, ale ustąpią one z czasem.

Ile dni po operacji zaćmy można umyć głowę?

– Po 24 godzinach można zaprzestać stosowania opatrunku w pomieszczeniach zamkniętych, a także myć włosy, zwracając uwagę na to, by szampon nie dostał się do operowanego oka.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: