czarnogóra jakie ubezpieczenie

Czy w Czarnogórze obowiazuje EKUZ?

Warto rozszerzyć zalecany pakiet o pokrycie kosztów ewentualnego transportu medycznego z Czarnogóry do Polski. W Czarnogórze nie ma zastosowania Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Czy do Czarnogóry potrzebna jest Zielona Karta?

Wjedziesz bez Zielonej Karty, ale są kraje-pułapki. Popularne. W kilku krajach Europy polski kierowca musi mieć ze sobą Zieloną Kartę Kierowcy.

Czy w Czarnogórze jest bezpiecznie?

Bezpieczeństwo. W związku z utrzymującą się wysoką liczbą zachorowań na COVID-19 Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Czarnogóry, jeśli nie są konieczne.

Czy EKUZ wystarczy na wakacje?

Otrzymać ją może każdy, kto jest objęty ubezpieczeniem społecznym w naszym kraju. Karta uprawnia do leczenia w placówkach publicznej służby zdrowia na takich samych zasadach, jak obywateli danego kraju. Zawsze zapewnia to dodatkową formę ochrony w czasie wakacji. W EKUZ nie ma górnych limitów kosztów leczenia.

Czy Czarnogóra jest w Unii Europejskiej?

Od 17 grudnia 2010 r. posiada status kandydata do Unii Europejskiej. Od 5 czerwca 2017 jest 29. państwem członkowskim NATO.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: