Co zrobić po przebiciu opony?

Jak długo można jechać bez powietrza w oponie?

Aby zminimalizować zagrożenia wynikające z przebicia opony, producenci opracowali ogumienie typu Run Flat, za sprawą którego można przejechać na „kapciu” nawet do 80 km. Zasadniczą zaletą tego rozwiązania jest znaczące poprawienie bezpieczeństwa, które nie ma swojej ceny.

Jak naprawic przebita oponę w aucie?

Co zrobić, gdy przebiłeś oponę? Najprostszy sposób to podniesienie auta i wymiana wadliwego koła na zapasowe. Oczywiście, musisz je ze sobą mieć. Inni kierowcy (szczególnie małych aut) wożą ze sobą zestaw naprawczy, umożliwiający dojechanie z przebitą oponą do najbliższego zakładu wulkanizacyjnego.

Ile kosztuje naprawa przebitej opony?

I o ile niektórzy wulkanizatorzy podejmują się napraw chociażby nacięć czy dziur po gwoździu, to już bąble w ściance opony definitywnie eliminują ją z dalszego użytku. – Naprawa opony – w zależności od sposobu – zajmuje nam od 10 minut do pół godziny. Koszt takiej usługi waha się od 30 do 60 zł.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: