Co warto zwiedzić w okolicy Bochni?

Co warto zwiedzić w Bochni?

AtrakcjeKopalnia Soli (obiekt UNESCO) Kopalnia Soli w Bochni – założona w 1248 r. … Rynek. Poznawanie nowego miasta zawsze najlepiej rozpocząć od Rynku. … Fontanna multimedialna na bocheńskim Rynku. … Muzeum im. … Tężnia solankowa. … Muzeum Motyli ARTHROPODA. … Bazylika. … Galeria Adama Migdała.

Z czego znana jest Bochnia?

Bochnia jedno z najstarszych małopolskich miast słynie przede wszystkim z kopalni soli. To ona dała początek miastu i decydowała o jego wzlotach i upadkach. Dziś to właśnie kopalnia jest podstawową atrakcją turystyczną miasta obok zabytkowego centrum i bazyliki.

Gdzie na spacer w okolicach Bochni?

NaCl Bocheński Szlak Solny „Na świecie” im. Świętej KingiWstęp.Szyb Campi.Planty Salinarne.Budynek Administracyjny Kopalni.Staw Salinarny.Szyb Władysław.Stajnia Salinarna.Zamek Żupny.

Co warto zobaczyć w Dobczycach?

Zabytki i atrakcje w DobczycachJezioro Dobczyckie.Zamek w Dobczycach. (4.4 głosów: 53)Mury miejskie w Dobczycach.Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce.Skansen w Dobczycach. (4 głosów: 29)Sucha Polana.Schronisko na Kudłaczach. (4.2 głosów: 21)Kościół w Dobczycach.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: