co to jest ubezpieczenie transportowe

Jakie są ubezpieczenia transportowe?

Dla firm prowadzących usługi transportowe istnieją trzy podstawowe rodzaje ubezpieczeń: OC Przewoźnika, Ubezpieczenie Cargo oraz Ochrona Ubezpieczeniowa Dla Pracowników.

Czy ubezpieczenie cargo jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie to nie jest obowiązkowe oraz jest ograniczone pewnymi wyłączeniami, podobnie jak OCS i OCP. Jego zakres jest określony w oparciu o Instytutowe Klauzule Ładunkowe w wariantach (A), (B) lub (C) 1.1.2009 w transporcie międzynarodowym, ale mogą być one stosowane również dla transportu krajowego.

Czego nie obejmuje ubezpieczenie cargo?

Warto jednak wiedzieć, że ubezpieczeniu CARGO nie podlegają dokumenty, żywe zwierzęta czy dzieła sztuki. CARGO obejmuje okres przewozu oraz inne niezbędne do jego realizacji czynności, tj. załadunek, przeładunek i przejściowe składowanie podczas transportu.

Jakie ubezpieczenie powinien mieć przewoźnik?

Obligatoryjnym ubezpieczeniem, na które ważną polisę musi posiadać przewoźnik legitymujący się lub starający się o zawodową licencję, jest ubezpieczenie OC zawodowa przewoźnika drogowego.

Ile kosztuje ubezpieczenie cargo?

Koszt ubezpieczenia cargo wynosi poniżej 0,5% od wartości towaru. Należy zgodzić się, że to mała cena tzw. świętego spokoju.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: