co to jest ubezpieczenie minicasco

Co pokrywa mini AC?

Mini-AC może pokrywać szkody związane z całkowitym uszkodzeniem pojazdu lub jego utratą w wyniku kradzieży. Wysokość odszkodowania wypłaconego z mini-AC jest uzależniona od ustalonej sumy ubezpieczenia.

Czy warto wykupić minicasco?

Ubezpieczyciel najczęściej nie wypłaci odszkodowania po wystąpieniu drobnych szkód, a jedynie po stwierdzeniu szkody całkowitej. Z tego względu zakup minicasco opłaca się przede wszystkim tym właścicielom pojazdów, którzy obawiają się np. ich kradzieży.

Czym się różni Minicasco od autocasco?

Różnice pomiędzy standardową polisą AC a minicasco są widoczne na poziomie ceny oraz oczywiście zakresu ochrony i jej charakteru, ponieważ autocasco działa jako samodzielny produkt, a minicasco jest integralnym dodatkiem do OC (czyli jako część ochrony OC), który nie buduje historii posiadania polisy AC (nie ma więc …

Co obejmuje AC Mini w PZU?

Obejmuje ono uszkodzenie lub utratę samochodu spowodowaną działaniem sił natury lub kradzieżą. Szkodę częściową można rozliczyć tylko w wariancie kosztorysowym. PZU – w AC Mini PZU stosuje udział własny w wysokości 20% (ale nie mniej niż 500 zł). Udział można znieść po dopłaceniu dodatkowej składki.

Czy opłaca się mini AC?

Jeśli nie stać Cię na taki wydatek, to warto rozważyć opcję tańszą, czyli właśnie mini AC. Z tego ubezpieczenia nie skorzystasz w przypadku zarysowania pojazdu czy drobnej stłuczki, ale będzie ono na wagę złota w znacznie kosztowniejszych sytuacjach, np.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: