co to jest ubezpieczenie kr samochodu

Co to jest kr w ubezpieczeniach?

Przez skrót KR rozumiemy ubezpieczenie kosztów ratownictwa i poszukiwania. Ubezpieczenie kosztów ratownictwa wraz z ubezpieczeniem kosztów leczenia stanowią podstawę polisy turystycznej.

Na czym polega ubezpieczenie Autocasco?

Autocasco (w skrócie AC) jest dobrowolnym ubezpieczeniem pojazdów mechanicznych, które chroni Cię np. przed finansowymi skutkami uszkodzenia, zniszczenia lub utraty samochodu, jego części lub wyposażenia, powstałych w wyniku zdarzenia niezależnego od Twojej woli – sytuacji losowej czy spowodowanej przez osoby trzecie.

Jakie są ubezpieczenia samochodu?

Ubezpieczenia komunikacyjne dzielimy na: obowiązkowe – do których zaliczamy ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, popularnie nazywane polisą OC; dobrowolne – do nich należą ubezpieczenia autocasco (AC), od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), ubezpieczenie Assistance.

Ile kosztuje ubezpieczenie Autocasco?

AC nie musi być drogie. Jeśli masz spore zniżki i samochód, który nie kosztuje powyżej 20-30 tys. pakiet OC+AC możesz kupić nawet w cenie około 1000 zł. Standardowo za taki pakiet zapłacisz jednak między 1000 a 2000 zł.

Czy można wykupić AC tylko od kradzieży?

Ubezpieczenie auta na skutek kradzieży najczęściej zawiera się w polisie Autocasco. Warto jednak pamiętać, że towarzystwa oferują AC w różnych wariantach. I tak np. możemy ubezpieczyć auto wyłącznie od kradzieży lub też rozszerzyć zakres ochrony o dodatkowe nieprzewidziane sytuacje.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: