co to jest ubezpieczenie emerytalne i rentowe

Co to jest ubezpieczenie emerytalne?

Ubezpieczenie emerytalne jest to ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy z powodu starości. Osoby, które opłacają składkę, zapewniają sobie w ten sposób dochód w momencie zaprzestania pracy zawodowej po osiągnięciu wieku emerytalnego.

Ile wynosi składka na ubezpieczenie emerytalne i rentowe?

Rodzaj ubezpieczenia/funduszu:EmerytalneRentoweWysokość składki w %19,52%8%Kwota składki693,58 zł284,26 złSuma składek do zapłaty1211,28 złSuma składek do zapłaty jeśli nie korzystasz z dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego1124,23 zł

Czy skladki emerytalne i rentowe są obowiazkowe?

Obowiązek ubezpieczeń zależy od sytuacji zawodowej lub społecznej osoby, dla której jesteś płatnikiem składek. Ubezpieczenie emerytalne i ubezpieczenia rentowe są obowiązkowe dla osoby, która [1]:

Kto płaci składki na ubezpieczenie rentowe?

Składki na ubezpieczenia emerytalne, rentowe i wypadkowe finansuje za Ciebie w całości Fundusz Kościelny. Składki na dobrowolne ubezpieczenia: chorobowe, emerytalne i rentowe finansujesz w całości sam, z własnych środków.

Co daje ubezpieczenie rentowe?

Ubezpieczenie rentowe gwarantuje świadczenia pieniężne, w przypadku utraty dochodów pieniężnych związanej z wystąpieniem ryzyka inwalidztwa (niezdolność do pracy lub śmierć żywiciela).

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: