co oznacza skrót gap ubezpieczenie

Czy warto kupić ubezpieczenie GAP?

Niewątpliwie, korzyściami ubezpieczenia GAP są: zabezpieczenie wartości samochodu nawet na kilka lat, pewność, że w razie szkody całkowitej lub kradzieży pojazdu- Ubezpieczyciel pokryje straty finansowe, możliwość spłaty i zamknięcia umowy leasingu lub kredytu po otrzymaniu rekompensaty od Ubezpieczyciela.

Ile kosztuje GAP w PZU?

odpowiada 20% wartości rynkowej pojazdu, którą określił ubezpieczyciel AC/OC na dzień wystąpienia szkody całkowitej, lub. wyrównuje różnicę pomiędzy kwotą, jaka została do spłacenia z umowy pożyczki lub leasingu, a kwotą odszkodowania z tytułu AC/OC za wystąpienie szkody całkowitej.

Jak wyliczyć ubezpieczenie GAP?

GAP Fakturowy (MAX) – pokrywa on różnicę między ceną samochodu widniejącą na fakturze zakupu a wartością rynkową pojazdu wyliczoną – przy likwidacji szkody – przez ubezpieczyciela OC/AC na dzień zaistnienia szkody.

Jaki Gap wybrac?

Najtańszy to GAP finansowy, ale i zakres ochrony jest najmniejszy. Znacznie korzystniejsze jest wykupienie ubezpieczenia GAP indeksowego a najlepiej fakturowego co oznacza, że w przypadku szkody całkowitej będziemy mieć możliwość zakupu samochodu porównywalnego z utraconym.

Kiedy działa ubezpieczenie GAP?

W dużym uproszczeniu, działa w momencie, kiedy stanie się szkoda i pokryje różnicę pomiędzy pozostałymi do spłaty ratami a kwotą odszkodowania wypłaconą z AC. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się o dalszą spłatę w ramach leasingu.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: