Co oznacza na feldze ET 45?

Jak czytać ET?

ET może przyjmować wartości ujemne oraz dodatnie, może być też równe 0. Dla przykładu ET 30 oznacza, że felga będzie osadzona 30 mm głębiej w nadkolu, zaś ET -30 mm przekłada się na większe wysunięcie felgi na zewnątrz nadkola.

Co to jest symbol ET?

Co oznacza ET felgi? Jest to odległość powierzchni montażu od jej geometrycznego środka, czyli osi symetrii, wyrażona w milimetrach. Im mniejsze oznaczenie ET, tym bardziej obręcze wystają na zewnątrz. Powiększenie ET spowoduje zlokalizowanie koła bliżej wnętrza nadkola (schowanie się w nadkolu).

Co to znaczy ET 35?

Przykładowe oznaczenie parametru felgi ET 35 mówi nam zatem, że powierzchnia montażowa jest wysunięta na zewnątrz nadkola 35 mm dalej, niż płaszczyzna symetrii felgi. Im wartość parametru ET jest niższa, tym bliżej nadkola znajdzie się felga.

Co to jest et49?

Upraszczając jeszcze bardziej można powiedzieć, że ET to liczba która mówi jak głęboko felga chowa się w nadkole. Ogólna zasada jest taka, że im wyższe ET, tym felga bardziej chowa się w nadkolu i w drugą stronę – im niższe tym bardziej wystaje z wnęki.

Jak dobrać ET?

Aby wyznaczyć ET, należy zmierzyć odległość pomiędzy dowolnym punktem na płaszczyźnie montażowej we wnętrzu felgi, który przylega bezpośrednio do piasty koła, a osią symetrii obręczy – środkowym punktem jej szerokości. Wartość ET podawana jest milimetrach. ET felgi może być dodatnie bądź ujemne.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: